Life style

Montażownia Katowice

Montażownia Katowice – nazwa przywodzić może na myśl firmę budowlaną, ale nie dajcie się zwieść, bo za techniczną nazwą kryją się wyjątkowi ludzie, którzy zajmują się sztuką filmową. Nasza wspólna przygoda zaczęła się jesienią zeszłego roku, kiedy nagrałam płytę pt. „BIAŁO”- słuchowisko do prozy Mirona Białoszewskiego, a ekipa Montażowni samozwańczo zrealizowała klip do piosenki TU DO. Nie wiem na ile w tej sytuacji potrafię być obiektywna, ale uważam, że powstało coś naprawdę wyjątkowego.

Zdjęcia do klipu TU DO powstały w Katowicach, w Gliwicach w Palmiarni, w Bytomiu, w Dąbrowie Górniczej u Dawida, właściciela pająka ptasznika i węża Roki, w rezerwacie buków na Murckach, gdzie członkowie drużyny ASG Delta Katowice trenują różne taktyki wojskowe, na Pogorii, gdzie zimą w przeręblach kąpie się człowiek. Śląsk skrywa jeszcze wiele niezłych skarbów!

Chcieliśmy uzyskać wrażenie obserwacji naturalnego środowiska na wzór programów przyrodniczych, co w rzeczywistości nie było trudne, gdyż większość scen była realizowana w zastanej przestrzeni. Najciekawszą rzeczą w pracy przy tym projekcie było to, że każda scena i każdy dzień zdjęciowy był jakąś osobną, nową przygodą.

kadr klipu / M. Rychłowski
fot. M. Jangrot
fot. M. Jangrot
fot. M. Jangrot
fot. M. Jangrot

komentarze

razy komentowane

 • logo Silesia Smile
 • Czasopismo i portal lifestylowy dla ludzi ze Śląska

  Pojęcie lifestylu weszło do polskiego słownika już jakiś czas temu. Oznacza dosłownie „styl życia”: gdzie jeździsz na wakacje, co najczęściej jadasz i gdzie, jaki posiadasz samochód czy mieszkanie itp. Lifestyle opowiada o tematach, które chętnie się porusza, dlatego nic dziwnego, że zagościł też w dziennikarstwie.

  Silesia Smile to magazyn i portal lifestylowy. Naszym założeniem w tej kategorii jest przygotowywanie zagadnień niszowych, które czyta się z prawdziwą przyjemnością i to wyróżnia nas na tle innych czasopism lifestylowych na rynku. Dzięki nam dowiesz się, którą restaurację warto odwiedzić i co w niej zamówić, jak pożytecznie spędzić weekend na powietrzu, a także jakie wydarzenie sportowe lub kulturalne jest warte uwagi – na Śląsku. Dajemy Ci możliwość poznawania osób z dziedziny lifestylu, które mają coś ciekawego do powiedzenia. Chcemy, by nasze artykuły zostały na długo w Twojej pamięci. Abyś wyniósł z nich coś dla siebie.

  Nasz magazyn lifestylowy to odpowiedź na inne dziennikarskie przedsięwzięcia z tej dziedziny. Z całego natłoku informacji wybieramy tylko te najlepsze i dajemy Ci treści, po które warto sięgnąć nie tylko w przelocie. Dbamy o każde słowo i zdjęcie, bo szczegóły tworzą cały wizerunek. Mamy nadzieję, że będziesz nas postrzegać jako luksusowe czasopismo lifestylowe ze Śląska.

  Piszemy dla ludzi ciekawych świata. Nasi odbiorcy idą z duchem czasu - lubią nowe technologie i alternatywne sposoby na wypoczynek. Nie zadowolą się dziennikarską papką – doceniają wysublimowany content, który mogą wykorzystać w praktyce. Mamy nadzieję, że do nich dołączysz!

  Silesia Smile – Twoje czasopismo lifestylowe ze Śląska i o Śląsku. Odkryj to miejsce na nowo i daj się zaskoczyć!

  Inspirującej lektury!
  Redakcja

 • Szybki kontakt

  SILESIA SMILE
  ul. Św. Jacka 14
  40-019 Katowice, woj. śląskie

  Telefon: +48 605 306 378
  E-mail: biuro@slilesiasmile.pl