Life style

Przejścia do (nie)tajemnych miejsc

„Wiele znam tajemnych przejść, do całkiem innych miejsc…” śpiewa Michał Bajor do słów Andrzeja Ozgi i muzyki Piotra Rubika. Te słowa idealnie pasują do regionu śląskiego, który utożsamiany jest z przemysłem ciężkim, inżynierią, techniką. A jednak ma swoje wcale nie takie tajemne przejścia do miejsc, w których sztuka w najprzeróżniejszych postaciach przyciąga najznamienitszych twórców z kraju i świata oraz ogromne rzesze widzów, słuchaczy uczestniczących w spektaklach teatralnych, muzycznych, koncertach czy wystawach. Kiedyś sztuka na Śląsku i Zagłębiu była swoistym antidotum w odniesieniu do wszechobecnej monokultury górniczej. To ona dyktowała warunki życia w każdym z jego aspektów. Dziś, dzięki ludziom i tworzonym przez nich miejscom możemy mówić o swego rodzaju śląsko – dąbrowskim Zagłębiu Kultury, w którym szychtę pełni coraz więcej wybitnych artystów.

Teatr Rozrywki, fotografia: archiwum Teatru Rozrywki

Pomnik Witkacego – Katowice, fotografia: Jan Machlich

Bassisters Orchestra – Off Festival, fotografia: Przykuta

Rava Blues Festival, fotografia: L. Rak

Teatr Śląski, Moja Abba, fotografia: K.Lisiak

NOSPR, fotografia: archiwum NOSPR

Opera Śląska – Bytom, fotografia: Przemasban

PKZ – Dąbrowa Górnicza, fotografia: Zdzisława Górska Nieć

Teatr Zagłębia – Sosnowiec, fotografia: Marta Rajmund

komentarze

razy komentowane

 • logo Silesia Smile
 • Czasopismo i portal lifestylowy dla ludzi ze Śląska

  Pojęcie lifestylu weszło do polskiego słownika już jakiś czas temu. Oznacza dosłownie „styl życia”: gdzie jeździsz na wakacje, co najczęściej jadasz i gdzie, jaki posiadasz samochód czy mieszkanie itp. Lifestyle opowiada o tematach, które chętnie się porusza, dlatego nic dziwnego, że zagościł też w dziennikarstwie.

  Silesia Smile to magazyn i portal lifestylowy. Naszym założeniem w tej kategorii jest przygotowywanie zagadnień niszowych, które czyta się z prawdziwą przyjemnością i to wyróżnia nas na tle innych czasopism lifestylowych na rynku. Dzięki nam dowiesz się, którą restaurację warto odwiedzić i co w niej zamówić, jak pożytecznie spędzić weekend na powietrzu, a także jakie wydarzenie sportowe lub kulturalne jest warte uwagi – na Śląsku. Dajemy Ci możliwość poznawania osób z dziedziny lifestylu, które mają coś ciekawego do powiedzenia. Chcemy, by nasze artykuły zostały na długo w Twojej pamięci. Abyś wyniósł z nich coś dla siebie.

  Nasz magazyn lifestylowy to odpowiedź na inne dziennikarskie przedsięwzięcia z tej dziedziny. Z całego natłoku informacji wybieramy tylko te najlepsze i dajemy Ci treści, po które warto sięgnąć nie tylko w przelocie. Dbamy o każde słowo i zdjęcie, bo szczegóły tworzą cały wizerunek. Mamy nadzieję, że będziesz nas postrzegać jako luksusowe czasopismo lifestylowe ze Śląska.

  Piszemy dla ludzi ciekawych świata. Nasi odbiorcy idą z duchem czasu - lubią nowe technologie i alternatywne sposoby na wypoczynek. Nie zadowolą się dziennikarską papką – doceniają wysublimowany content, który mogą wykorzystać w praktyce. Mamy nadzieję, że do nich dołączysz!

  Silesia Smile – Twoje czasopismo lifestylowe ze Śląska i o Śląsku. Odkryj to miejsce na nowo i daj się zaskoczyć!

  Inspirującej lektury!
  Redakcja

 • Szybki kontakt

  SILESIA SMILE
  ul. Św. Jacka 14
  40-019 Katowice, woj. śląskie

  Telefon: +48 605 306 378
  E-mail: biuro@slilesiasmile.pl